Проект «Вивчення юридичних дисциплін німецькою мовою» розпочато в Університеті з лютого 2012 року за ініціативою Президента Національного університету «Одеська юридична академія», академіка С.В. Ківалова для забезпечення високого рівня мовної та професійної підготовки студентів-юристів, сприяння партнерським контактам між німецькими та українськими вищими навчальними закладами та зміцнення кооперативних зв’язків між Німеччиною, Австрією та Україною.

В рамках проекту студенти та викладачі також приймають участь в різноманітних міжнародних конференціях, круглих столах з подальшою публікацією статей та тез доповідей з юридичних дисциплін німецькою мовою. Так тези доповідей студенток 3 курсу факультету міжнародно-правових відносин НУ «ОЮА» Мельник М.В. та Мазок М.І. було опубліковано у Міжнародній науково-практичній конференції «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє». Тези статей студенток було опубліковано німецькою мовою в рамках дисципліни «Rechstanwaltschaft der Ukraine» («Адвокатура України»).

Їх науковим керівником стала Чекмарьова Лариса Юріївна – заступник декана факультету адвокатури з наукової роботи, асистент кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури, викладач юридичної дисципліни німецькою мовою «Rechstanwaltschaft der Ukraine» («Адвокатура України»). Нею було також опубліковано статтю у сучасному науковому журналі «Молодий вчений» німецькою мовою за темою «Berufshaftpflichtversicherung des Rechtsanwaltes» («Страхування професійної відповідальності адвоката»).