Студентка 3 курсу факультету міжнародно-правових відносин Інкіна Аліна обрала в якості бази практики Тернопільський міськрайонний суд, який належить до судів першої інстанції, тобто суд, який розглядає справу з початку, безпосередньо досліджує докази і виносить рішення (вирок) по суті.

Від судів вищих інстанцій він відрізняється тим, що саме до суду першої інстанції особа звертається за захистом своїх прав та інтересів, а до вищих судів — факультативно, у разі незгоди з винесеним рішенням. Таким чином, на першу інстанцію покладається основне навантаження зі здійснення правосуддя в будь-якій країні.

На базі суду відбувається досить багато заходів, участь в яких корисне для майбутнього правника. Це і слухання кримінальних справ, і цивільні спори, а також розгляд адміністративних правопорушень. Також це прийом звернень громадян, здійснення документообігу, робота адвокатів, прокурорів, суддів та багато іншого.