Вчорашній день для студентів факультету міжнародно-правивих відносин видався дуже пізнавальним і продуктивним. До Національного університету «Одеська юридична академія» завітали поважні гості, які прочитали цікаві лекції для наших студентів. З привітальним словом до юних правників звернувся Івановський Віктор Віталійович - перший заступник начальника управління, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини в Одеській області. Марієн Ірина Ігорівна, головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції в Одеській області прочитала лекцію на тему: «Організація взаємодії судів та інших органів державної влади в цивільних та кримінальних справах з компетентними органами іноземних держав». Велике враження на майбутніх юристів-міжнародників справила лекція від головного спеціаліста(з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини) відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції в Одеській області Дутчак Галини Олександрівни на тему: «Право на звернення в Європейський суд». Студенти дізнались, що Європейський суд з прав людини є міжнародним органом, який за умов, визначених Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, може розглядати заяви, подані особами, які скаржаться на порушення своїх прав. Конвенція є міжнародним договором, на підставі якого більшість європейських держав зобов’язалися дотримуватися прав та основоположних свобод людини. Ці права гарантуються як самою Конвенцією, так і протоколами до неї, згода на обов’язковість яких надана державами – сторонами Конвенції. Багато тем для бурхливих дискусій викликала лекція від головного спеціаліста відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції в Одеській області Донкоглової Вікторії Василівни на тему: «Цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей». Незаконне переміщення і неповернення дітей із-за кордону є однією з сучасних проблем, яким присвячені значна кількість міжнародних правових актів. Одним із основоположних документів у цій сфері є Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25.10.1980 (Гаазька конвенція). Вона розроблялася з метою впровадження ефективного міжнародно-правового механізму повернення дітей, які незаконно були вивезені за межі своєї країни або незаконно там утримуються. В Україні Центральним органом з виконання положень Гаазької конвенції, а також співробітництва з компетентними органами за кордоном визначено Міністерство юстиції України, яке уповноважено діяти і діє, як безпосередньо, так і через територіальні управління юстиції.

Захід пройшов на високому рівні, змістовно, цікаво, науково обґрунтовано, підкріплено практичними завданнями. Впевнені, що студенти взяли для себе багато цікавої інформації, яку зможуть використати у своїй подальшій роботі і навчанні.