Усе в житті змінюється, єдине, що залишається непідвладним часу - вічні загальнолюдські духовні цінності. Людяність, справедливість, чесність, добро, добропорядність, любов. Сучасні дослідники людських взаємин об'єднали ці поняття в одну суспільну цінність - толерантність.

На базі Одеського ліцею «Європейський» за ініціативи заступника декана факультету міжнародно-правових відносин Кацина М.Ю. відбувся круглий стіл на тему: «ТОЛЕРАНТНІСТЬ У МОЛОДІЖНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ЯК ФАКТОР ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ». Гостьовим лектором став професор університету Ка-Фоскарі Брюс Леімсідор, який акцентував увагу на тому, що толерантності треба вчити з дитинства, і це має бути одним з головних пріоритетів суспільства та сім`ї.

В ході дискусії були обговоренні питання толерантності у суспільстві, політиці, та толерантність у взаємовідносинах молоді різного віку. Зазначили, що поняття толерантність не може бути без поняття внутрішньої культури.

Людству бракує толерантності і життя в сучасному суспільстві тому приклад: дві світові війни, теракти, геноцид, постійні воєнні конфлікти, екологічні катастрофи - все це наслідок величезного потенціалу руйнації інтолерантного суспільства.

Молодь найбільш вразлива до всього, з чим стикається на шляху пізнання світу. Обов'язок дорослого покоління попередити і убезпечити юних від негативних проявів неприязні, нетерпимості один до одного, навчити любові до гарних якостей, які б допомогли їм вже зараз будувати толерантне суспільство.