Науково-педагогічні працівники кафедри міжнародного та європейського права Національного університету «Одеська юридична академія» взяли активну участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «ECHR’s Jurisprudence in Digital Era / Юриспруденція ЄСПЛ у цифрову еру».

Захід відбувся в Одеській юракадемії 31 травня – 1 червня.

Про високий міжнародний рівень конференції свідчить участь в ній суддів Європейського суду з прав людини: Ганна Юдковська (Україна), Армен Арутюнян (Вірменія), Лятіф Гусейнов (Азербайджан), Ладо Чантурія (Грузія), які виступили із доповідями та відповіли на запитання. До дискусії долучились судді Конституційного суду України, Верховного суду України, Вищого антикорупційного суду України, Касаційного господарського суду України, Касаційного адміністративного суду України, судів Одеси, адвокати, вчені з усієї України.

Перед початком засідання було зачитано вітальне слово учасникам конференції від президента України Володимира Зеленського. Глава держави побажав присутнім успішного проведення міжнародних читань з актуальних правових питань у рамках забезпечення прав людини в Україні.

«У стінах нашого університету регулярно проводяться різні заходи - конференції, круглі столи, присвячені практиці Європейського суду з прав людини, але захід такого масштабу у нас проводиться уперше, і він неодмінно увійде до історії нашого університету. Для нас сьогодні величезна честь приймати у своїй Альма матер вельмишановних суддів вищої судової інстанції Європейського континенту. Одним з ключових напрямів наукових досліджень в Академії вже багато років виступають правові і організаційні аспекти діяльності Європейського суду з прав людини. У бібліотеці університету зібрана унікальна добірка рішень ЄСПЛ. Завдяки керівництву, секретаріату ЄСПЛ ми отримуємо усі рішення Страсбурзького суду, - сказав у своєму вітальному слові Президент Національного університету "Одеська юридична академія", академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Сергій Ківалов.

Учасниками конференції стали й науково-педагогічні працівники кафедри міжнародного та європейського права. Так було подано тези за такими темами:

• ARAKELIAN M. R. EU CHARTER OF FUNDAMENTAL RIGHTS: POLITICAL AND LEGAL ASSESSMENT
  • BIHNIAK O. V. EUROPEAN COURT OF HUMAN RIGHTS AS AN INSTRUMENT FOR PROPERTY RIGHTS PROTECTION
  • KIVALOVA T. S. THE EXPERIENCE OF THE UNITED KINGDOM CASE LAW IN FORMING OF HUMAN RIGHTS PURSUANT TO THE ECHR JUDICIAL PRACTICE
  • AKIMENKO Y. THE EUROPEAN CONVENTION ON HUMAN RIGHTS AS TOOL OF PROTECTION OF LEGAL PERSONS
  • ANDREICHENKO S. S. THE ROLE OF THE EUROPEAN COURT’S PRACTICE IN PROTECTION OF THE RIGHT TO RESPECT OF PRIVATE AND FAMILY LIFE DURING THE ERA OF DIGITAL TECHNOLOGIES
  • CHYSTIAKOVA  Y. V. THE USE OF INTERIM MEASURES OF THE EUROPEAN COURT OF HUMAN RIGHTS BY UKRAINE AND AGAINST UKRAINE
  • FEDOROVA T. S. THE ROLE OF ECONOMIC JUSTICE IN THE IMPLEMENTATION AND PROTECTION OF THE RIGHTS OF FOREIGN BUSINESS ENTITIES: THE EXPERIENCE AND PROSPECTS OF UKRAINIAN-CHINESE COOPERATION
  • KATSYN M. Y. HUMAN RIGHTS ISSUE IN THE EUROPEAN POLITICS DURING THE FIRST HALF OF THE XX CENTURY: LEGAL ASSESSMENT
  • PASECHNIK O. V. THE EUROPEAN COURT OF HUMAN RIGHTS PRACTICE IN THE ORGAN AND TISSUE TRANSPLANTATION SPHERE

Також у роботі конференції взяли участь й інші викладачі кафедри.

«Для наших викладачів участь у конференції була дуже корисною з декількох причин. По-перше, практика Європейського суду з прав людини використовується при викладанні багатьох дисциплін, при написанні студентами наукових робот. Ця тематика сьогодні є вкрай актуальною як з наукової точки зору, так і з практичної. Основною з робочих мов конференції була англійська. Саме англійською мовою було видано збірник доповідей та спілкувалися вчені. Безумовно, унікальною є можливість зустрітись із суддями ЄСПЛ особисто, сприйняти їх досвід, поставити їм запитання, зануритись в атмосферу міжнародного гуманітарного права, відчути філософію прав людини, яка панує у Європейському суді з прав людини.  З огляду на дуже активну та успішну участь України в судах міжнародної юрисдикції, отримання такого потужного імпульсу для викладачів та науковців безумовно вплине на процес викладання», - відзначив завідувач кафедри міжнародного та європейського права НУ «ОЮА», доктор юридичних наук Олександр Валентинович Бігняк.