У житті кожного школяра настає момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням, тобто професію. Вибір професії, вступ до самостійного життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність професійною діяльністю, фізичне і психологічне здоров'я і, на кінець, радість і щастя.

З цього приводу відомий український педагог і психолог К.Д.Ушинський писав: «Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї свою душу, то щастя саме вас знайде».

Рішення про вибір професії повинно бути свідомим, вільним і прийматися самостійно. Але це не означає, що в процесі вибору професії не потрібно зважати на поради старших і більш досвідчених людей (учителя, класного керівника, батьків). Адже завдання вибору професії набагато складніше будь-якого навчального завдання, тому що для його вирішення необхідно враховувати багато складових, про які ми, вибираючи професію, навіть не підозрюємо. Усі ці обставини свідчать про те, що для свідомого і самостійного вибору професії необхідні знання і наявність багатьох можливих варіантів вибору, уявлення про те, яких особистісних якостей, здібностей вимагає та чи інша професія, які можливості вони забезпечують людині для професійної кар'єри і чи є попит на спеціалістів за тією чи іншою професією на ринку праці.

Для того, щоб допомогти випускникам краще зорієнтуватися у виборі професії, факультет міжнародно-правових відносин провів профорієнтаційну роботу серед потенційних вступників у Одеській загальноосвітій школі №38 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області. З привітальним словом для школярів виступив декан факультету міжнародно-правових відносин Неугодніков Андрій Олександрович. Вступникам була надана інформація про навчальний заклад, факультет і ознайомлено з правилами прийому. Заступник декана факультету Кацин Михайло Юхимович представив відомого іноземного гостя з США, адвоката Реймонда Карпентнера, який наразі читає курс лекцій для студентів Національного університету «Одеська юридична академія» і радо погодився завітати до майбутніх вступників. Він провів для школярів цікаву і пізнавальну лекцію, а також поділився науковим досвідом з різних аспектів юридичної освіти й історією успіху свого професійного шляху.

Школярі розповіли, що своє майбутнє пов’язують з цікавою, престижною роботою, що допоможе їм самореалізуватися, досягти матеріального благополуччя, економічної незалежності, тому їхню увагу було звернуто на перспективу працевлаштування за набутою професією після закінчення факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія». Чекаємо усіх вже студентами нашого факультету! Національний університет «Одеська юридична академія» - твій пріоритет №1!