1)      Chevening

 

Ця стипендія пропонуються молодим громадянам України, тим хто має потенціал в майбутньому впливати на прийняття рішень у державі та формувати громадську думку. Більшість стипендій Chevening розрахована на післядипломні магістерські програми (на здобуття ступенів MSc, MA, LLM) тривалістю до 12 місяців, але можливо також обрати менш тривалу дослідницьку програму строком від 3 місяців. Успішні кандидати визначаються шляхом ретельного конкурсного відбору. Кандидатів оцінюють за лідерськими якостями, професійними досягненнями, кваліфікаціями та володінням англійською. Перевага надається амбітним та енергійним кандидатам, які мають лідерський потенціал та намір впроваджувати зміни і робити внесок в державний та громадський розвиток. Конкурс оголошується щорічно у вересні попереднього року перед початком курсу. Кінцевий термін подання заявок, як правило, наприкінці листопада-на початку грудня. Близько 8 стипендій виділяється щорічно для України (як правило по одній з стипендій спрямовується на кожну з галузь знань). Відбір проводиться у три етапи.

Перший етап – подання заявки аплікантом.  Британська Рада та Британське Посольство узгоджують перелік з приблизно 30 кандидатів, відібраних за відомостями, наведеними у заявках.

Другий етап - це співбесіда у Британському Посольстві у Києві, після чого визначаються кандидатури тих, кого буде запропоновано для отримання стипендії.

       Третій етап - Нарешті, кандидати, що успішно подолали два попередні етапи, повинні скласти іспит з англійської мови IELTS Academic (мінімум         6.5). Ті з кандидатів, які на момент подання заявки, вже мають такий сертифікат, звільняються від проходження останнього етапу.

Важливим елементом заявки на здобуття стипендії є наявність рекомендаційних листів професорсько–викладацького складу, які мають засвідчувати здатність шукача брати участь у програмі та його академічні та лідерські досгнення.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми: http://www.chevening.org

 

 

2)                 Fulbright Graduate student programme

 

Програма імені Фулбрайта є важливою ініціативою уряду США, яка спрямована на сприяння академічній мобільності.

 

 

 

 

 

 

Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; річне/півторарічне навчання без отримання диплому з метою поглиблення знань з певної наукової

дисципліни (non-degree study program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).

Грант охоплює оплату навчання у університеті, щомісячну стипендію, медичне страхування, та квиток в обидва боки.

 Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination) гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Обов'язковою умовою є навність трьої рекомендаційних листів професорсько-викладацького складу.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/19/student.html

 

 

3) The Edmund S. Muskie Internship Program

 

Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі була започаткована Конгресом США у 1992 р. для сприяння економічному та демократичному розвитку країн Євразії, є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Програма надає можливість випускникам вузів та професіоналам з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану навчатися в університетах США протягом одного року без отримання ступеню або протягом одного/двох років з отриманням ступеню магістра.  Програма разраховано на те, що її випускники повернувшись додому будуть втілювати в життя здобутті в США професійні навички та знання.

 

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми: http://irex.ua/en/education/muskie

 

 

 

 

 

 

 

 

4)    WorldWideStudies

 

Програма пропонує підтримку громадянам України віком до 35 років в отриманні магістерського ступеню у найкращих університетах світу в галузях, які Фонд Віктора Пінчука вважає пріоритетними для подальшого розвитку України, а саме: аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, публічне право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія. 

Так, претендент на отримання гранту повинен знайти освітню програму в закордонному університеті, а потім пройти декілька етапів подання та розгляду своїй заявки на отрмання гранту. Головною умовою участі у програмі є повернення учасника програми назад в Україну і работа за фахом у наступні п'ять років.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми:

 

http://worldwidestudies.org/

 

 

5)    Ukraine in European Dialogue Fellowships

 

Ця програма разрохована на аспірантів або кандидатів наук (докторів філософії в галузях сіспільних наук). Учасникам надається можливість проводити дослідження в Інституті гуманітарних наук у Відні протягом січня–червня наступного року. Стипендія інституту покриває транспортні видатки, страхування життя, харчуванням, та розміщення. Аплікант повинен до електроної анкети додати своє резюме та дві рекомендації наукових фахівців, які знайомі з його науковими розвідками

 

 

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми: http://www.iwm.at/fellowships/ukraine-in-european-dialogue/

 

 

6)    Стипендії Центрального Європейського Університету

 

Центральний Європейський університет, кампус якого знаходиться в Будапештє та надає стипендій студентам і випускникам ВНЗ України для навчання в Центральному Європейському Університеті та отримання ступеня магістра і доктора в області соціальних, гуманітарних наук та менеджменту, а також бакалавра в галузі адміністрації бізнесу та глобального менеджменту.

Повна фінансова допомога (96 тис. форинтів на місяць) або часткова стипендія (50 тис. форинтів на місяць) надається відповідно до академічних здібностей кандидатів. Подавати аплікаційну форму мають право студенти з будь-якої країни. Пріоритет надається студентам із Центральної та Східної Європи, країн колишнього Радянського Союзу та країн із демократією, що розвивається. Перш за все необхідно заповнити аплікаційну форму (online), написати мотиваційний лист та подати сертифікат про ступінь володіння англійською мовою. Навчання здійснюється виключно англійською мовою. Викладацький склад бакалаврата та магістратури складають лектори з провідних європейських та американських вищих навчальних заукладів. Також, студентам доступна бібліотека, через яку студент має можливість отримати доступ до публікацій більшості наукових закладів світу.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми:

https://www.ceu.edu/admissions/funding-fees

 

7)    Стипендії Європейського університету–інституту

 

Європейський університет–інститут розташован во Флоренції та пропонує студентам продовжити навчання на однорічній магістерській програмі з порівняльного, європейського, та міжнародного права. Учасники цієї програми зможуть не тільки відвідувати заняття, а й брати участь у всіх наукових заходах цього навчального закладу. Для потенційих студентів існує можливість отримання стипендії у розмірі 5000 євро, проте за двома умовами: 1) студенту не дозволяється отримувати інші стипендії; 2) студент може претендувати на стипендію тільки після зарохуванння до Європейського університету–інституту

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми:

http://www.eui.eu/ServicesAndAdmin/AcademicService/MasterofLaws/LL.M.Programme.aspx

 

 

8)    Стипендії Колледжу Європи

 

Колледж Європи є важливою академічную інституцію, кампуси якого знаходяться в Брюгге Бельгія) та в Натоліні (Польща). Колледж пропонує ряд магістерських программ, зкорема однорічну магістерську програму в Європейський зовнішніх відносинах та дипломатичних студіях. Окрім відвідування академічний занять, студентам надається можливість відвідувати лекції запрошених вчених та конфернції. Колледжем також надається ряд стипендій на які апліканти можуть претендувати після зарахування

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми:

https://www.coleurope.eu/study/eu-international-relations-and-diplomacy-studies/study-programme

 

9)    Стипендії Віденської дипломатичної академії

 

Віденська дипломатична академія є центральною інституціїєю в системі дипломатичної освіти Європи. Щорічно, Віденська дипломатична академія сприяє проведенню багатьох конференцій та зустрічей досвідченних дипломатів та політичних діячів з студентами. Наразі, академія пропонує своїм студентам дворічну магістерську програму в поглибленних міжнародних студіях. Ця програма є спільним проектом Віденської дипломатичної академії з Віденським університетом. Мовою програми є англійська, одначе існує також можливість прослуховувати деякі курси на німецькій та французькій. Також учасники програми мають можливість відвідувати міжнародні організації, які розташовані у Відні, зокрема: ОБСЄ, ОПЕК, ЮНІДО, МААІ, МКЄС. Інформація про стипендії аплікантам висилається одразу ж після оофіційного зарахування.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми:

https://www.da-vienna.ac.at/en/MAIS#26801-structure

 

 

10)                      Стипендії  Школи дипломатії та права Флетчера

 

Школа дипломатії та права Флетчера по праву вважається кузнею кадрів для дипломатичних корпусів США, держав Східно Азії та Європи, оскільки багато видатних діячів здобули освіту саме у цьому навчальному закладі. В школі існує ряд магістерська програм, однією з яких є магістерська програма в галузі міжнародного права. Так, студенти мають право вивчати міжнародне право в соціальному, економічному, та політичному вимірі. Школа Флетчера пропонує свої стипундії так й стипендіальін програми уряду США для покриття студентами витрат на навчання. Згідно статистики, біля 90% аплікантів здобувають часткові стипендії для навчання; біля 50% аплікантів отримають біля 8000 $– 18000$ допомоги, яка покриває витрати на навчання. Мала кількість апліканітв отримають стипендії, які повністю покривають  вартість навчання та видатки на проживання

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми:

http://fletcher.tufts.edu/Admissions/Financing-Your-Education/Scholarships

 

11)                      The Eugene and Deymel Shklar Fellowship in Ukrainian strudies

Ця програма разрохована на кандидатів наук та докторів, які бажають пройти стажування у Гарвардському університеті протягом 3-8 місяців. Ця програма заохочує аплікантів, дослідження яких стосуються української історії, культури, літератури, та інших успільних наук. Учасники програми будуть брати участь в академічному житті факультету та будуть зобов’язані представити результати своїх розробок у формі презентації. Ця програма дозволяє українським вченим поглинути в унікальну наукову та мультикультурну атмосферу Гарвардського університету.

 

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми: http://www.usukraine.org/scholarships.shtml

 

12)                      Lane Kirkland Scholarship Programme

 

Польсько–Американський Фонд Свободи і Фонд Освіта для Демократії оголошують відкритий конкурс для молодих лідерів, які здобули вищу освіту, та які зацікавлені у розвитку демократії, економіки, та громадянського суспільства. Обов’язковою умовою є володіння польською мовою на рівні B1.

 

Більш детальну інформацію можна отримати на вебсторінці Програми: http://www.kirkland.edu.pl/ru

Бажаєте зв'язатися з нами?

Будемо на зв'язку